2% z dane

Jachting nás baví a našim dlhodobým cieľom je rozvíjať ho a podporiť všetkých, ktorí sa o neho seriózne zaujímajú. Každá snaha nás však niečo stojí. Preto potrebujeme vašu podporu. Venujte nám 2% zo svojich daní a aj vy tak prispejete k napĺňaniu našich cieľov:

  • Organizácia pretekov na Slovensku a pomoc s organizáciou pretekov v zahraničí
  • Tréning a sústredenie nových jachtárov v lodnej triede Micro na VD Kráľová
  • Vzdelávanie a podpora členov klubu

V roku 2020 sa nám podarilo aj vďaka Vašim 2% založiť novú kolotočársku základňu na VD Kráľová – časť Kaskády. Aktuálne základňu predstavuje jeden lodný kontajner na brehu a dve bóje vo vode. Po zmiernení covid opatrení sa nám tiež podarilo v júni zorganizovať preteky v lodnej triede Micro práve na VD Kráľová. Pretekov sa zúčastnilo 5 posádok zo Slovenska. Do klubu sme kúpili jazdené Micro Proto ako podporu pre novo vzniknutý tím, ktorý sa v septembri predstavil na Veľkej cene Slovenska, na Zemplínskej šírave.

Aj v roku 2020 sme sa mali zúčastniť prestížneho preteku Rolex Middle Sea Race, ale bohužiaľ kvôli covid opatreniam sa nám nepodarilo vycestovať na Maltu. Dúfame, že v nasledujúcom roku už nebudeme chýbať na štarte RMSR2021.

V roku 2021 plánujeme využiť podporu z Vašich 2% hlavne na:

  • Organizáciu národného sústredenia a preteku “Kráľovský kolotoč” na VD Kráľová – Kaskády. Počas štyroch dní prebehnú tréningy a pohárový pretek, vďaka čomu sa pretekári pripravia na sezónu.
  • Európsky pohár v lodnej triede Micro. Vzhľadom na to, že pôjde o posledný pretek pred Majstrovstvami sveta vo Francúzsku, očakávame vysokú účasť z celej Európy.
  • Účasť minimálne dvoch klubových posádok na Majstrovstvách sveta LT Micro vo Francúzsku.
  • Rozšírenie a zveladenie novo vzniknutého zázemia na VD Kráľová, prípadne ho lepšie technicky zabezpečiť pre organizáciu budúcich pretekov.

Svoje 2% môžete poukázať na:

Kolotočári, o.z.
Blumentálska 4
81107 Bratislava
IČO: 45793131

Ak neviete ako poukázať svoje dane, neváhajte nás kontaktovať a pomôžeme vám.

Ďakujeme!